Hikayemiz

Petify

Evcil Hayvanlarla 12.000 Yıla Dayanan Kadim Dostluğumuzu Daha İyi Hale Getirmek İsteyenlerin Hikayesi


Petify'ın hikayesi, ılık bir Nisan sabahında, “Merhabalar, benim bir projem var, müsait olduğunuz bir vakit sizinle paylaşabilir miyim?” mesajına verilen “Elbette” cevabı ile başladı.

Daha 20 yaşında, evcil hayvanlara olan sevgisini, kendisi ile aynı duyguları besleyenler için fayda odaklı bir ekosisteme dönüştürme tutkusu ile fikirler geliştiriyor ve bu fikirleri kâğıtlara döküyordu Adana’dan Berkay Dinçer.

Bahsi geçen Nisan sabahı, mesajı teslim alan kariyerli iş adamı Abdurrahman Yuvalı ve adeta bir pet aşığı olan girişimci ruhlu oğlu Alphan Yuvalı, projesini anlatmaya başlayan genç hayvanseverin bu heyecanını duyar duymaz onu İstanbul’a davet ederek bu yolculuğun bir parçası olmaya karar verdiler ve birlikte, evcil dostlarımız ile bağlı oldukları ekosistemin tüm problem ve ihtiyaçlarını çözmek için çalışmaya başladılar.

Gerçek bir hayvansever ve pet ebeveyni olan baba-oğul; yüzlerce saat süren yapıtaşı toplantıları, detaylı çalışmalar ve araştırmalar sonrası oluşan Petify ekosistem vizyonunu, doğru insanlarla paylaşarak, en iyisi için, en uygun ortam ve en dedike ekibi oluşturmaya karar verip kolları sıvadı.

Bunun üzerine Petify'ı Türkiye’nin en önemli performans odaklı medya ajansı sahiplerinden Altan Çolak ve dijital pazarlama odaklı bütünsel hizmet ajansı kurucularından biri olan Furkan Reis ile paylaştılar ve onlar da çok kısa bir sürede bu vizyona ortak olmak istediklerine karar verdiler. İlerleyen günlerde, güzide projelerini iletişim odaklı reklam şirketi ortaklarından olan Alper Koç'la tanıştırarak, hayvanseverlerden oluşan yönetim ekibinin temelini daha da sağlamlaştırdılar.

Projeyi sarsılmaz bir inançla benimseyen Ankara’lı 3 melek yatırımcı ve bu teknoloji dünyasının yazılımsal tüm yükünü üstlenmesi adına deneyimli mühendis profesyonellerle de bir araya gelip el sıkışan kurucu ekip, çocukları gibi gördüğü Petify’ın artık ilk nefes seslerini duyabiliyordu.

Hayal dolu bir mesajla başlayan bu yolculuk, alanında büyük başarılara imza atmış, deneyimli ve tek odak noktası “daha iyisi” olan bir ekibi “daha fazlası” için bir araya getirmiş oldu.

Petify dünyasının hayat bulan ilk ürünü olan PetifyVet, evcil hayvan dostlarımızın odak noktası olduğu bu hikâyenin, tüm paydaşlara fayda sağlayan bir ekosisteme dönüşmesi ve global olarak büyümesi için atılan ilk adım, büyük sistemin küçük ama en önemli parçalarından biri. Ve bu ilk adım, evcil dostlarımızın hayatında en önemli rolü üstlenen değerli veteriner hekimlerimiz için.

PetifyVet, veteriner hekimler ile birlikte, veteriner hekimler için tasarlandı.

PetifyVet